Mediátor képzés, mediációs képzés

Mit ad egy mediátor képzés jogászoknak?

|
2017. március 15. - 12:17

A mediációs képzésekre jelentkezők egy része szociális, segítő szakmából érkezik, míg a résztvevők nagy hányada jogi területről, de ez utóbbin belül is megoszlanak a foglalkozások.

Miért jó, mit adhat egy mediátor képzés az ügyvédeknek? Egy ügyvéd már eleve jártas a tárgyalótermek világában, és tudja, milyen egy bírósági eljárás. Ugyan a bírósági mediáció is jelen van a magyar jogban (melyet a bírósági állományba tartozó közvetítők végezhetnek), azonban ügyvédi minőségben is lehet közvetítőként tevékenykedni, a már meglévő ügyvédi praxis kibővülhet a mediációs tevékenységgel.

Válóperes, családjogi ügyvédeknek kimondottan javasolható a mediáció, mint konfliktuskezelési módszer elsajátítása.  Mindannyian tudjuk – még nem jogvégzettként is – mennyire el tud húzódni egy válóper, és milyen nehéz ilyenkor nem csak jogilag, hanem az emberi oldalt is nézve – „szépen” megegyezni. Nem csak a bírónak van nehéz dolga ilyenkor, hanem az ügyvédnek is, aki valamelyik felet képviseli a perben.

Az ügyvédeken kívül a vállalkozó kedvű egyéb jogi szakemberek (bírók, kormánytisztviselők, jogtanácsosok) is gyakran érdeklődnek a mediációs képzések iránt, akár saját elhatározásból, kíváncsiságból is.

A jogi diploma megszerzése után tehát minden jogásznak bátran ajánlott egy mediációs képzés elvégzése, mivel a képzésen tanult technikák a jogi munka során is hosszú távon megtérülnek, de akár magánéleti helyzetekben is sikerrel alkalmazhatók.