Könyv: Gyermekközpontú közvetítés – Kapcsolatügyeleti mediáció

2015. december 13. - 15:43

Ez a könyv részletesen bemutatja a közvetítés technikáit, valamint a családi mediáció speciális területeit. Ennek köszönhetően hasznosítható ismereteket nyújt a szakembereknek, akik napi szinten foglalkoznak gyermekes családokkal, illetve a szülőknek egyaránt.

A szerzőről

Dr. Kardos Ferenc a mediátori szakma elismert tagja, a Kapcsolat Alapítvány elnöke. Tanulmányai során kitanulta a pszichológia rejtelmeit, majd különböző továbbképzései során elsajátította a mediáció módszerét. A gyermekvédelem hazai elismert szakértőja. Az Országos Mediációs Egyesület alapító tagja, több éve meghívott előadó a Wesley János Főiskola mediátorképzésében, 2003-tól gyermekvédelmi mediátor szakértőként dolgozik. Könyvében összegzi a tapasztalatait, ezzel nyújtva segítséget a szakemberek és a szülők számára egyaránt.

A könyv tartalmáról

A kötetet a Kapcsolat Alapítvány 20 éves gyakorlata alapján dolgozta ki a szerző. Ennek megfelelően olyan hasznosítható módszerek gyűjteménye, amelyek a mindennapok és a mediáció során egyaránt remekül hasznosíthatóak. Elsősorban gyermekekkel foglalkozó szakemberek (pszichológusok, pszichiáterek és pedagógusok) számára készült, de ugyanolyan tanulságos olvasmány a szülők számára is.

Gyermekközpontú közvetítés mediációs könyv

A könyv részletesen kitér a mediációra és annak speciális területeire. Bemutatja a különböző módszereket és technikai fogásokat, amelyeket a gyermekekkel kapcsolatos közvetítés során érdemes lehet hasznosítani.

Néhány adat a könyvről

A könyv szerzője: dr. Kardos Ferenc

A könyv kiadásával kapcsolatos információk: Budapest, Kapcsolat 2000 Pszichológia Bt., 2011.

Ízelítő a tartalomból (első rész):

1. Mit kell tudni a mediációról?
  2. A mediáció és/vagy terápia
  3. A mediációs folyamat szakaszai (A közvetítés technikája)
  4. Szülő-serdülő konfliktus rendezése mediációval (Kamaszmediáció)
  5. Az előkészítő beszélgetés különlegessége a kamaszmediációban