Könyvismertető – Mediáció, avagy a fájdalommentes konfliktuskezelés

2015. december 17. - 13:47

Ez a könyv bemutatja a mediáció valóságát. A konfliktusokról, a vitákról, az érzelmekről és a fájdalomról szól. Részletesen kitér ennek az alternatív konfliktuskezelésnek minden szereplőjére és lehetőségére.

Hogy kinek ajánlott ez a könyv? Annak, aki már hallott a mediációról, de nem tudja pontosan mit takar ez a fogalom. Annak, aki a konfliktus megoldásának egy alternatív és fájdalommentes lehetőségét keresi. És természetesen annak, aki szeretne egy érdekes könyvet olvasni. Egyszóval mindenkinek. :)

A szerzőkről

Lovas Zsuzsa klinikai szakpszichológus és pszichoteratpeuta. Már 1996 óta foglalkozik mediációs tevékenységgel és képzéssel, az Országos Mediációs Egyesület egyik alapító tagja. Meghatározó szereplője és segítője a mediáció magyarországi elterjedésének.

Herczog Mária kutatóként és egyetemi oktatóként dolgozik, a gyermekvédelemmel 1986 óta foglalkozik. Mediációs képzésen 1996-ban vett részt, majd beleásta magát a szakmába. Lovas Zsuzsannával együtt írta meg az első mediációról szóló könyvet. Több nemzetközi szervezet eseti tanácsadója.

A könyvről

Mediáció konfliktuskezelés könyvEz a kötet a mediáció ismertetését az alapoktól kezdi. A szerzők részletesen beszélnek a definícióról, valamint bemutatják a módszer minden előnyét. Ezt követően természetesen kitérnek a teljes folyamatra, a különböző módszerekre és lehetőségekre. A könyvben olvashatunk a mediátor személyéről is, és megtudhatjuk, hogy miért nehéz (vagy egyes helyzetekben könnyű) az ő feladata. A könyv mondanivalóját az esettanulmányok zárják, amelyek alátámasztják a leírtakat.

Mindezeknek köszönhetően az olvasó teljes képet kaphat a mediációról és annak minden lehetőségéről. Elmélyedhet ebben az alternatív lehetőségben, hiszen teljes körű ismeretet kaphat a folyamatról és a módszerekről egyaránt.

Néhány adat a könyvről

A könyv szerkesztői: Lovas Zsuzsanna és Herczog Mária

A könyv kiadásával kapcsolatos információk: Budapest, Múzsák Kiadó, 1999.

Néhány fejezetcím:

• A mediáció definíciója
  • A mediáció előnyei
  • A konfliktus
  • Hogyan lesz egy esetből mediációs eset?
  • Esettanulmányok